logo-white

international.dep@pact.ir

موسسه پکت و دپارتمان بین المللی ACCA

مرکز آموزش حسابداران خبره (PACT) موسسه‌ای آموزشی و غیرانتفاعی است که توسط انجمن حسابداران خبره ایران و دانشگاه صنعت نفت تاسیس شده است و توسط شورای مدیریت متشکل از 6 نفر از اعضای برجسته حرفه راهبری می‌شود. فعالیت مرکز از سال 1377 آغاز و در راستای ارتقای دانش و حرفه حسابداری ایران دوره‌های آموزشی گوناگونی را طراحی و برگزار کرده است. در طی سال‌‌های فعالیت مرکز، اولین اولویت برای برگزاری دوره‌‌های آموزشی، مختص به نیاز افراد حرفه و مسائل روز اجتماع می‌باشد.

با توجه به هدف اولیه مرکز که تبدیل شدن به یک مرکز آموزش حرفه‌‌ای بین المللی بود، و نیاز جامعه به تربیت حسابداران و حسابرسان خبره در سطح بین المللی، مرکز اقدام به برگزاری دوره ACCA برای اولین بار در ایران نمود.این دوره مربوط است به انجمن حسابداران رسمی خبره انگلستان که از با سابقه ترین انجمن ‌های حرفه‌‌ای حسابداری در جهان می‌باشد و مرکز حسابداران خبره، نماینده طلایی انجمن حسابداران خبره انگلستان در ایران می باشد.

مرکز با اخذ نمایندگی ACCA در سال 85 کار خود را به عنوان تنها نماینده رسمی این انجمن در ایران آغاز کرد.دوره های بین المللی ACCA در سه سطح به نام های زیر در ایران برگزار می شود:

  • Applied Knowledge Level
  • Applied Skills Level
  • Strategic Professional Level

دانش پذیران پس از گذراندن هر سطح مدرک بین المللی از انجمن حسابداران خبره انگلستان(ACCA) دریافت میکنند.
هم اکنون این انجمن بین المللی دارای بیش از 10،000 دانشجو در کشور جمهوری اسلامی ایران می‌باشد که با رشد صد در صدی در سال‌های اخیر، مرکز آموزش حسابداران خبره به عنوان یکی از مراکز حرفه‌‌ای بین المللی در خاورمیانه شناخته شده است.
از دیگر افتخارات مرکز آموزش حسابداران خبره راه اندازی دوره استاندارد‌های گزارشگری مالی بین المللی (IFRS) هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فارسی می‌باشد.
با توجه به اینکه در سال 94 هیأت تشخیص صلاحیت وزارت دارایی جهت انتخاب مشاوران رسمی مالیاتی ایران، شرکت در آزمون را ضروری اعلام کرد، مرکز آموزش حسابداران خبره اقدام به راه اندازی دوره‌‌های آمادگی شرکت در آزمون مشاوران رسمی مالیاتی نمود. در طی این چندماه یک دوره موفق از این کلاسها برگزار شده است.